Jump to content
Planeta.Ge

Recommended Posts

http://www.myvideo.ge/?act=dvr&chan=ru...03-2010%2013:06

დააკვირდით ფრაზას -მე მიმაჩნდა ასე არ უნდა ყოფილიყო.........................................................

ნუთუ მიშა სენ ხარ რეჟისორი? :)

თუ ეს უბრალო შეცდომაა ლექსიკაში.... :TAT:

Edited by lasha_alo
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

  • Replies 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

მოდით აქ განვიხილოტ მტლლიანად ეს გამოსცვა...პრინციპში ხელისუფლების პირველი რეაქციაა ნახევარი დღის მერე:

1) ლაშა ალოს "ჩაჭერა" ---ვარაუდებზე არგუმენტია რომ მიშა საქმის კურსში იყო( უფრო ნაკლები საბუტის საფუძველზე ხალხი მოღალატეებად ცხადდება და უარესი სისხლის სამარტლსი პასუხისგემაში მიეცემა მათგან)

2)გირჩევთ რამდენჯერმე დაატრიალოდ ამ გადაცემასტან დაკავშირებული ფრაზები--მიშას დამხეცებული ტეხნოლოგია----გეტანხმება საზოგადოებრივ აზრს და ტავისას კემსავს--ისევ ტავის რეკლამაში და რუსეთუმეების ლანძღვისტვის გამოიყენა გუშინდელი "ამბე":TAT:

3) პრიკოლები------ჩემს ბავშვობაში ამერიკაში მომზადდა მსგავსი გადაცემაო( მიშა სადღAც 80 წლის გამოდის) ამერიკელები ტურმე პანიკაში და ნახევრადპანიკაში ჩავარდნილან

 

მეორე წუთშივე პრესსპიკეტი გავუშვი ეტერშიო..მანჯგალაძე თუ არ ვცდები სადღAც 2 საათის მერე მივიდა:)

 

პუტის დახურულ თატბირზე უტქვამს რომ გრუზინებს პესნი და პლიასკი ევასებათო------ანუ გრიზლოვი ან მედვედევი მიშას შნირია? საიდან ინფო?

 

 

ეხლა კიდევ გავაკეტებ პრაკრუტკას -მაგარი მასალაა..უნიკალური ფაქტიურად:D

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

ამის შემდეგ კიდე თქვას ვინმემ, რომ ამ კაცმა არაფერი არ იცოდა

სახეს დააკვირდით - იღიმება

 

ამ ავადმყოფის მსხვერპლი უნდა გავხდეთ ყველა?

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

ამ ავადმყოფის მსხვერპლი უნდა გავხდეთ ყველა?

ხარ უკვე 2003 -დან:TAT: ( წვიმაშივიდექისმაილი)

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

ეხლა კიდევ გავაკეტებ პრაკრუტკას -მაგარი მასალაა..უნიკალური ფაქტიურად

სანამ დევს ეს მასალა და არ მოსპეს - გადმოიწერეთ ვინმემ და ყოუტუბზე ატვირთეთ - მათგან ყველაფერია მოსალოდნელლი

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

რაღაცეები გელანდებათ...

 

ამ სიუჟეტმა უარყოფითად გამოაჩინა როგორც ოპოზიცია ისევე ხელისუფლება და საერთოდ ქვეყანაზე და ერის სიმტკიცეზე ცუდი რაღაცეები აჩვენეს... სამოქალაქო ომი რომ დაიწყო ლამის და ჯარის ერთი ნაწილი რომ გამოეყო სააკაშვილს ჩვენ არ დავიცავთო გორში რომ წავიდნენ და ნოღაიდელ ბურჯანაძეს დავუდგებითო გვერდშიო, როგორ ფიქრობთ ესეთი რაღაცა მიშას აწყობს? სულ ქვეყნის სიმტკიცეზე და ხალხის ერთიანობაზე ლაპარაკობს ესეთი ანტიქართული სიუჟეტი რატომ უნდა გაეკეთებინა?

 

ეს არის რუსების, საქართველოს მოძულეთა და ოპოზიციის ერთი ნაწილის ოცნება...

 

ამ სიუჟეტმა საერთო ჯამში ხელისუფლების უსუსურობა და მოღალატეების (რუსეთთან ერთად) დიდი ძალა დაგვანახა სააკაშვილს ნეტა რატომ უნდა აწყობდეს ესეთი რამ?

Edited by fashisti
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

http://www.myvideo.ge/?act=dvr&chan=ru...03-2010%2013:06

დააკვირდით ფრაზას -მე მიმაჩნდა ასე არ უნდა ყოფილიყო.........................................................

ნუთუ მიშა სენ ხარ რეჟისორი? :D

თუ ეს უბრალო შეცდომაა ლექსიკაში.... :TAT:

 

 

ხო თვითონ აიჭრა .ასე არ უნდა ყოფილიყოო :)

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

ხო თვითონ აიჭრა .ასე არ უნდა ყოფილიყოო

მდაა

 

აბა რა უნდა ეთქვა რომ ასე უნდა ყოფილიყოო? ეგრე რომ არ უნდა ყოფილიყო იმას ნიშნავს რომ თვითონ გააკეთა? ან მე თუ ვიტყვი რომ ესე არ უნდა ყოფილიყო მეთქი ესეიგი მე ვმონაწილეობდი მაგ რეპორტაჟის გაკეთებაში?

 

ესეთი უაზრო დასკვნები საიდან მოგაქვთ არვიცი რა...

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

fashisti

ესეთი უაზრო დასკვნები საიდან მოგაქვთ არვიცი რა...

შენი აზრიან დასკვნა გაგავაცანი :TAT:

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

შენი აზრიან დასკვნა გაგავაცანი
ამ სიუჟეტმა საერთო ჯამში ხელისუფლების უსუსურობა და მოღალატეების (რუსეთთან ერთად) დიდი ძალა დაგვანახა სააკაშვილს ნეტა რატომ უნდა აწყობდეს ესეთი რამ?
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

Грузинский телеканал «Имеди» показал спецрепортаж о том, что Россия напала на Грузию. Идут страшные бомбардировки. Саакашвили убит. В стране паника.

 

Разумеется, в Грузии на самом деле началась паника. Правда, чуть позже зрителям пояснили, что речь идет о возможном сценарии. Репортаж - инсценировка. Вроде фильма-катастрофы о начале ядерной войны.

 

Не буду распространяться о социальной ответственности журналистов. О возможном инфаркте от просмотра возможного сценария. Если кто-то верит, что в политике бывает мораль, пусть… даже не знаю… пусть верит. Пусть сходит на митинг. Только не надо близко знакомиться с организаторами. Вера проходит. По себе знаю.

 

Впрочем, понять, во что люди поверят – совершенно невозможно. Восемь лет назад на выборах в Заксобрание я работал в партии «Яблоко». Конкуренты выпустили листовку от имени нашего депутата А. Депутат А. заявлял в ней: если его не переизберут, он покончит с собой.

 

Работники штаба высокого ранга громко смеялись. Какая чушь! Кто в это поверит! А девочка-дизайнер скромно спросила:

 

- Он и вправду покончит с собой?

 

Все перестали смеяться. Девочка покраснела и замямлила:

 

- Не, ну я к тому… Зачем об этом писать-то?

- Кому?

- Вам. То есть - ему. Депутату.

 

- А чего ему еще делать? – вступился компьютерщик. И тоже покраснел:

-Не, ну я к тому… Вы же, я так понял, кроме политики, ничего особо в жизни не умеете.

 

Все, конечно, разорались. Тупица, мол. Как тут не разораться? Сказал-то он сущую правду.

 

Девочка-дизайнер согласилась, что компьютерщик – тупица.

 

- Я, - говорит, - все поняла. Вы на жалость пробиваете.

 

Самое удивительное, что избиратели действительно разжалобились и, не доводя до греха, переизбрали депутата А. Замысловатые планы конкурентов превратить выборы в балаган, чтобы понизить явку интеллигентного электората, который якобы голосует за «Яблоко», пошли прахом. Сработал самый простой вариант.

 

Логику канала «Имеди», который уже два года контролируется Саакашвили, я постичь не смог. Перебрав в голове сотню гипотез, я нашел более или менее разумными пять.

 

1. Предупредить Россию: если вы на нас нападете, мы тут же расскажем об этом по телевизору.

 

2. Напомнить человечеству, что в Грузии есть ТВ.

 

3. Напомнить сотрудникам ТВ, что в новостях нечего показывать и приходится крутить фильмы про войнушку.

 

4. Напомнить народу Грузии, что известие о смерти Саакашвили должно вызывать панику, а не народные гуляния.

 

5. Напомнить Саакашвили, что в новостях нечего показывать, но они стараются. Креативят по полной.

 

Боюсь, грузины рискуют. Во всей этой истории с нападением России может сработать самый простой вариант. Коли уж так хотите – пожалуйста. Такое ведь и в жизни бывает. Жена месяцами достает мужа:

 

- Мне кажется, тебе нравится моя подруга Людочка.

- Нет.

- Она очень красивая.

- Не замечал.

- Скажи честно: ты изменяешь мне с Людочкой?

 

Хорошая мысль, - думает муж. - Чего бы не изменить этой дуре с Людочкой?

 

Я, конечно, не знаю, какие выводы сделает российское руководство. Ему от этого репортажа ни холодно, ни жарко. Скорее – приятно. Лишний повод напомнить местным демократам: смотрите, к чему ведут ваши демократические революции. Этого хотите?

 

Что я, российский демократ, могу возразить?

 

«Революция роз». Грузия. Итог - президент Саакашвили. Считается, демократом потому, что его любят американцы. Которые сто лет назад придумали свой принцип. Специально для таких случаев. «Пусть сукин сын, но это наш сукин сын».

 

«Оранжевая революция». Украина. Итог- президент Ющенко. В качестве действующего президента показал на выборах худший результат всех времен и народов.

 

«Революция тюльпанов». Киргизия. Лучше не вспоминать.

 

Грузия, Украина и Киргизия входят в девятку постсоциалистических стран, которые до сих пор не восстановили уровень производства 1990 года. Наряду с четырьмя республиками бывшей Югославии, Таджикистаном и Молдовой.

 

Отличный пример для подражания. Российским демократам и так тяжело. Они изнывают под гнетом произвола и собственной бездарности. А тут еще соседи с завидным постоянством подкладывают информационных свиней. Специально, что ли, стараются?

 

აბა, ნახეთ

 

 

http://baltinfo.ru/column/Inogda-luchshe-zhevat-134192

 

 

 

Грузия, Украина и Киргизия входят в девятку постсоциалистических стран, которые до сих пор не восстановили уровень производства 1990 года. Наряду с четырьмя республиками бывшей Югославии, Таджикистаном и Молдовой.

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

საინტერესოა როგორ წაადგება ეს ნაბოდვარი და მისი ჩვენებით გამოწვეული ეფექტი მიხოს ნაქებ საინვესტიციო გარემოს ქვეყანაში.

 

ნებისმიერ ნორმალურ ქვეყანაში, ასეთი უპასუხისმგებლო ქმედებებს მოყვებოდა მინიმუმ ეროვნული ვალუტის კურსის დაცემა.

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

Грузия, Украина и Киргизия входят в девятку постсоциалистических стран, которые до сих пор не восстановили уровень производства 1990 года. Наряду с четырьмя республиками бывшей Югославии, Таджикистаном и Молдовой

ბებია მაგათისამ რა... ის გაზი და ნავთობი არ ჰქონდეთ ყველაზე დაბლა რუსები იქნებოდნენ.

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

შეუერთდი განხილვას

თქვენ შეგიძლიათ შექმნათ პოსტი ახლა და დარეგისტრირდეთ მოგვიანებით. თუ თქვენ გაქვთ ანგარიში, გაიარეთ ავტორიზაცია რათა დაპოსტოთ თქვენი ანგარიშით.

Guest
ამ თემაში პასუხის გაცემა

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • შექმენი...