Jump to content
Planeta.Ge

ვინ არიან იეჰოვას მომწმეები და რა სწამთ?


Recommended Posts

da ram gagaurwmuna tu rogor vtqva?

უბრალოდ, (ღვთის) რწმენა ალოგიკურად მივიჩნიე...

 

principshi exlac morwmune xar shen. ubralod mashin iyavi qristiani exla xar ateisti.

და ახლა რისი მწამს..? :)

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

  • Replies 1,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

აზრი

ლიცი ;) ჩაგეთვალა. ძალიან ორიგინალურად გაეცი ჩემ შეკითხვებს პასუხი (ან შემთხვევით გაგეცა პასუხები). ისე, გამოგიტყდები რომ შენი ხელმოწერა ძალიან მომეწონა თავისი ორიგინალობითა და მოქნილობით.   ყველა

აზრი

გლობალ მოდერატორო 'ლ ი ც ი' - გამარჯობა   ამ პოსტის დაწერის შემდეგ უნდა დაამუხრუჭო. ჯერ უნდა ახსნა:   1. ვის გულისხმობ "ერთ მძლავ სტრუქტურად შეკრულს" მევრძოლთა არმიას? 2. და ვის გულისხმობ "სახელმწიფო

აზრი

აუF, რა საგმირო საქმე გაგიკეთებია.   ქრისტიანისთვის სახელი "იეჰოვა" წმინდაა. ბიბლიაში ღვთის სახელი "იეჰოვა" ათასობით წერია. საქმე იმაშია რომ ქართულმა მართლმადიდებელმა ეკლესიამ, ღვთის სახელი ქართული

უბრალოდ, (ღვთის) რწმენა ალოგიკურად მივიჩნიე...

 

 

და ახლა რისი მწამს..? :)

shen bunebis tvitarsebobis. :) shen bunebis dzalis gwams da me gvtis, es gansxvavebaa. ratom miichnie alogikurad ar metyvi?
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

shen bunebis tvitarsebobis. shen bunebis dzalis gwams da me gvtis,

სხვათაშორის ასეც შეიძლება ითქვას.. :)

 

ratom miichnie alogikurad ar metyvi?

მაპატიე, მაგრამ ამის მოყოლა აქ რომ დავიწყო......., რავი... ხომ გამიგე... თან ამას ზუსტადაც ვერც გეტყვი... სხვათაშორის, გინახია სიზმარი, რომელსაც სხვას ვერ მოუყვები.., უბრალოდ ვერ გადასცემ..? :)

ისე კი, პრიმიტიული მხარით, ის შემიძლია გითხრა, რომ ბიბლია თავიდანვე სისხლით იწყება... მერე თითქოს ღმერთი ცდილობს ხალხს დაავიწყოს ძვ. აღქმის სისასტიკეები და აგზავნის იესოს, რომელიც ასევე სისხლით მთავრდება :facepalm: და ეს ყველაფერი თითქოს კაცობრიობის ხსნისათვის და რომელი ხსნისათვის.., მე პირადად, ვერ გავიგე... თან ცინიკურად მივიჩნიე, საცოდავი ხალხის ტანჯული ცხოვრების, "სიკვდილით" (მარადიული ცხოვრებით) ანაზრაურება... ძალიან ეშმაკურად მივიჩნიე ეს შეპირება... - მოკვდები და ცხონდები... თუ არ ცხონდა და არ იჩივლოს ერთბაშად... -))

ასევე ბიბლიის ურთიერთსაწინააღმდეგო და აბსურდული მომენტები...

...ქრისტე იზრაელში საოცრებებს ახდენდა და ებრაელებმა არ ირწმუნეს... და იმათ ირწმუნეს, ვისაც ის თვალით არ უნახავთ...

.......................

იმედია შენს რწმენას ცუდად არ შევხებივარ.. :)

Edited by Shaten
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

eg kitxva me ar mexeba ara? gaurwmuneobaze?... doni ggonia ateistad davibade?... :D
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

სხვათაშორის ასეც შეიძლება ითქვას.. :)

 

 

მაპატიე, მაგრამ ამის მოყოლა აქ რომ დავიწყო......., რავი... ხომ გამიგე... თან ამას ზუსტადაც ვერც გეტყვი... სხვათაშორის, გინახია სიზმარი, რომელსაც სხვას ვერ მოუყვები.., უბრალოდ ვერ გადასცემ..? :)

ისე კი, პრიმიტიული მხარით, ის შემიძლია გითხრა, რომ ბიბლია თავიდანვე სისხლით იწყება... მერე თითქოს ღმერთი ცდილობს ხალხს დაავიწყოს ძვ. აღქმის სისასტიკეები და აგზავნის იესოს, რომელიც ასევე სისხლით მთავრდება :facepalm: და ეს ყველაფერი თითქოს კაცობრიობის ხსნისათვის და რომელი ხსნისათვის.., მე პირადად, ვერ გავიგე... თან ცინიკურად მივიჩნიე, საცოდავი ხალხის ტანჯული ცხოვრების, "სიკვდილით" (მარადიული ცხოვრებით) ანაზრაურება... ძალიან ეშმაკურად მივიჩნიე ეს შეპირება... - მოკვდები და ცხონდები... თუ არ ცხონდა და არ იჩივლოს ერთბაშად... -))

ასევე ბიბლიის ურთიერთსაწინააღმდეგო და აბსურდული მომენტები...

...ქრისტე იზრაელში საოცრებებს ახდენდა და ებრაელებმა არ ირწმუნეს... და იმათ ირწმუნეს, ვისაც ის თვალით არ უნახავთ...

.......................

იმედია შენს რწმენას ცუდად არ შევხებივარ.. :)

ბიბლია ცხონებაზე არაფერს ამბობს. მაგას მართმადიდებელი მღვდლები ამბობენ,რომლებმაც ეგ დადგენილება მიიგეს მეოთზე საუკუნეში ნიკეის კრებაზე. ბევრმა ირწმუნა იესო,უბრალოდ მაშინდელ მღვდლებს შეეშინდათ რომ ხალხს დაკარგავდნენ და ბიზნესი აგარ ექნებოდათ.

 

eg kitxva me ar mexeba ara? gaurwmuneobaze?... doni ggonia ateistad davibade?... :D

da ratom gaxdi ateisti?
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

va mec mkitxe? ... kargi... ratom gavxdi ateisti... dzalian bevrs vpiqrobdi samyaroze... ici rom chven rasac vxedavt es samyaros 0,4% ia da danarcheni imdeni ramaaa nu chamotvla mezareba... vpiqrobdi da ucnauri piqrebi modioda... eklesiashi siaruli arastros myvarebia miuxedavad imisa rom monatluli var... da roca shevdiodi ekleriashi ashkarad vxvdebodi rom iq chemi dadgili ar iyo... mere pilosoposebis da sxvata biograpiebi da nashromebi wavikitxe da mivxvdi rom chemnairad turme sxvebic azrovnebdnen... da as

 

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

va mec mkitxe? ... kargi... ratom gavxdi ateisti... dzalian bevrs vpiqrobdi samyaroze... ici rom chven rasac vxedavt es samyaros 0,4% ia da danarcheni imdeni ramaaa nu chamotvla mezareba... vpiqrobdi da ucnauri piqrebi modioda... eklesiashi siaruli arastros myvarebia miuxedavad imisa rom monatluli var... da roca shevdiodi ekleriashi ashkarad vxvdebodi rom iq chemi dadgili ar iyo... mere pilosoposebis da sxvata biograpiebi da nashromebi wavikitxe da mivxvdi rom chemnairad turme sxvebic azrovnebdnen... da as

ხო მართმადიდებლები ისე ნათლავენ ხალხს რომ არჩევნის საშუალებას არ აძლევენ. რაც შეეხება,ფილოსოსიას, ფილოსოსია ღმერთის არსებობას უარყოფს. მედიცინაში გარკვევა დაგეხმარება რომ ღმერთის არსებობის ირწმუნო
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

ratom unda virwmuno imis ritac amden xalxs tavi aqvs gamochedili?... me mwamda gmertis magram yoveltvis ragac ucnauri piqrebi mqonda... am yvelapers sul sxva tvalit vuyurebdi... tan roca vxedavdi xalxi rogor kocnida xatebs da rogor iyo mat win wuxlmoyrili... es chemtvis sasacilo iyo... axlac asea... bevri rame gavige... ara yvela ar uaryops magalitad niutoni mas sjeroda gmertis da tavisi drois ateistebs yoveltvis ewinaagmdegeboda...

 

xo monatvlaze martali xar... ragac shemtxveva rom ara arc me movinatlebodi... magram bedis ironiaa ra...

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

ratom unda virwmuno imis ritac amden xalxs tavi aqvs gamochedili?... me mwamda gmertis magram yoveltvis ragac ucnauri piqrebi mqonda... am yvelapers sul sxva tvalit vuyurebdi... tan roca vxedavdi xalxi rogor kocnida xatebs da rogor iyo mat win wuxlmoyrili... es chemtvis sasacilo iyo... axlac asea... bevri rame gavige... ara yvela ar uaryops magalitad niutoni mas sjeroda gmertis da tavisi drois ateistebs yoveltvis ewinaagmdegeboda...

ჩემთვისაც სასაცილოა სურათებს რომ აღმერთებენ და კოცნიან. მაგრამ ამის გამო ღვთის რწმენა არ დამიკარგავს.

 

ratom unda virwmuno imis ritac amden xalxs tavi aqvs gamochedili?... me mwamda gmertis magram yoveltvis ragac ucnauri piqrebi mqonda... am yvelapers sul sxva tvalit vuyurebdi... tan roca vxedavdi xalxi rogor kocnida xatebs da rogor iyo mat win wuxlmoyrili... es chemtvis sasacilo iyo... axlac asea... bevri rame gavige... ara yvela ar uaryops magalitad niutoni mas sjeroda gmertis da tavisi drois ateistebs yoveltvis ewinaagmdegeboda...

 

xo monatvlaze martali xar... ragac shemtxveva rom ara arc me movinatlebodi... magram bedis ironiaa ra...

xoda niutons daujere :D
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

man tavisi kolega ateisti masxrad aigdo... :@ da ragac absurduli magaliti mouyvana tavisi poziciis dasamtkiceblad... nu miziduloba ki agmoachina magram... yvelas taqti xom ver eqneba...
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

man tavisi kolega ateisti masxrad aigdo... :@ da ragac absurduli magaliti mouyvana tavisi poziciis dasamtkiceblad... nu miziduloba ki agmoachina magram... yvelas taqti xom ver eqneba...

და რა მაგალითი მოუყვანა თუ იცი შენა? :)
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

sisulele... mzis sistemis miniatura gaaketa tavisi patara planetebit... (im dros es saocari ram iyo) da mowveuli kolegebi im otaxshi sheiyvana sadac eg edga ... xoda ertma ateistma hkitxa am saocrebis avtori vinaao aucileblad unda vnaxoo... (ar icoda niutonis shemoqmedeba rom iyo) xoda niutonma ra shemqmneli es burtebi tavisat aewyvneno jer dagoravdnen tavistvis da mere ese aewyvneno... ateistma gaioca da gaukvirda aseti agdeba... niutonma ki utxra tqvenc xom magas amtkicebto... samyaro tavisit sheiqmnao

 

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

sisulele... mzis sistemis miniatura gaaketa tavisi patara planetebit... (im dros es saocari ram iyo) da mowveuli kolegebi im otaxshi sheiyvana sadac eg edga ... xoda ertma ateistma hkitxa am saocrebis avtori vinaao aucileblad unda vnaxoo... (ar icoda niutonis shemoqmedeba rom iyo) xoda niutonma ra shemqmneli es burtebi tavisat aewyvneno jer dagoravdnen tavistvis da mere ese aewyvneno... ateistma gaioca da gaukvirda aseti agdeba... niutonma ki utxra tqvenc xom magas amtkicebto... samyaro tavisit sheiqmnao

ჰოდა კი ქცოდნია შენაც. კი ეგრე გაკეთა. ათეიზმში გადავიდეთ,შესაბამის თემაში იქ მომწერე. ხოდა რატომ არ უჯერებ ნიუტონს? :D ეტყობა თავიდანვე არ გწამდა მაინც და მაინც ღმერთის ხო?
ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

ხო მართმადიდებლები ისე ნათლავენ ხალხს რომ არჩევნის საშუალებას არ აძლევენ.

კარგი შენიშვნაა! :)

ლინკი
სოციალურ ქსელებში გაზიარება

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • შექმენი...